Twórcy Ziemi Złoczewskiej

Krystyna Majewska
Krystyna Alina Majewska przez 31 lat pracowała w Szkole Podstawowej Nr 1 w Sieradzu jako nauczycielka plastyki i zajęć praktyczno - technicznych. W 1980 r. ukończyła Wyższe Studium Zawodowe w Piotrkowie Trybunalskim z wychowania plastycznego. Od 1985r. do 1991 r. pełniła funkcję społecznego kuratora dla nieletnich przy Sądzie Rejonowym w Sieradzu. W 1988 r. powróciła do Złoczewa. Od 2000 r. maluje farbami olejnymi na płótnie.

Marianna Szmitko.
Już w szkole podstawowej umiała szyć, obrabiać i wykonywać różne prace koronkarskie. Później została kracową. Jej perwsza wystawa miała miejsce w Sieradzu w 1999 r. Nie pamięta już, co było jej pierwsza pracą, ale prawdopodobnie była to serweta. Obecnie pani Marianna jest emerytką. A w przyszłości chciałaby się cieszyć dobrym zdrowiem i wykonywać swe prace szydełkowe.

Maria Pochwicka
Pani Maria maluje od 25 lat. Do tworzenia zachęciło ją piękno natury oraz fascynacja barwami. Tematem jej pierwszej pracy była wiosna w żywych kolorach zieleni. Na "koncie" ma już 10 wystaw, m.in. w Częstochowie, Lubaniu Ślaskim, Koniecpolu, Sieradzu, MOK Złoczew oraz 30-to lecie szkoły. Obecnie uczy w szkole katechezy, jak i również organizuje spotkania ERM-u. Plany na przyszłość to dalsze tworzenie prac dla siebie i swoich przyjaciół.

Paweł Włodarczyk
Pan Paweł jest twórcą ludowym. Jego prace to rzeźby i płaskorzeźby inspirowane przez kulturę góralską. Jego twórczość można oglądać na wystawach w MOIK Złoczew i bibliotece miejskiej. Przez okres 25 lat miał wiele wystaw w muzeach w Sieradzu i Łodzi oraz w L.O. o Szkole Podstawowej w Złoczewie. Jego marzeniem jest stworzenie tulu prac, aby powstała galeria.

Kazimierz Włochacz
Pan Włochacz rzeźbi od 15 lat. Jego pierwszą pracą było pudełko na drobiazgi - szkatułka. Jego wystawy mozna było zobaczyć m. in. w Łodzi, Sieradzu i co roku w MOK Złoczew. Oprócz rzeźbienia lubi czytać książki. Na codzień jest emerytem, a jego planem na przyszłość jest dokończenie rzeźbienia całego cyklu biblijnego.

Irena Dudek
Pani Irena pracami ręcznymi zajmuje się od 25-tego roku życia. Pierwszą pracę wykonala w szkole podstawowej i były to rękawice z jednym palcem. Inspiracją była cheć posiadania w domu czegoś wyjątkowego, nierobionego fabrycznie. Do zainteresowań pani Ireny należy zaliczyć uprawianie działki.

Jerzy Dudek
Urodziłem się 1 stycznia 1946 r. w Oleśnicy - gm. Ostrówek. W dzieciństwie przyjaźniłem się z synem sąsiada, który był mistrzem w wyplataniu z wikliny, jałowca, korzeni sosny różnego rodzaju koszy, koszyczków, kip itp.